Porady psychologiczne przez Internet – czy mają jakieś ograniczenia?

Pomoc psychologa przez Internet

Czasami znajdujemy się na takim etapie swojego życia, że rzeczywiście bez pomocy specjalisty ani rusz. Nie powinniśmy się wstydzić swoich problemów. Walkami z nimi pozwoli nam na powrót do normalnego życia.

Psycholog online – skuteczna pomoc przez Internet

A u jakiego specjalisty szukać pomocy oraz w jakiej formy? Koniecznie powinien to być psycholog, który oferuje porady psychologiczne. W czasach pandemii mamy niestety duży problem z umówieniem się ze specjalistą na wizytę bezpośrednią. Co w takiej sytuacji? W takiej sytuacji możemy zdecydować się na porady psychologa udzielane przez Internet. Jest to forma specjalnej pomocy. W niektórych przypadkach jest zalecana, ale w innych już nie do końca. Kiedy tak, a kiedy nie? Nie jest na pewno zalecana w przypadku nieletnich osób, które się zmagają z dosyć poważnym zaburzeniem psychicznym. W tychże sytuacjach sprawdzi się lepiej wizyta stacjonarna. Co więcej nie sprawdzi się w przypadkach, gdy klient po prostu nie ma technicznych możliwości do jej zrealizowania. Mowa tutaj o dostępie do Internetu.

Psychoterapia online – skorzystaj z pomocy specjalisty

Z kolei dla osób, które nie są mobilne, pochodzą z małej miejscowości czy też po prostu wstydzą się rozmowy bezpośredniej/stacjonarnej jest to strzał w dziesiątkę. Nie wstydźmy się swoich problemów i postarajmy się o zapanowanie nad swoim życiem. Komuś musimy zaufać. Osobą tą jest niewątpliwie właśnie psycholog. Psycholog ma to do siebie, że rzeczywiście jest autorytetem i poradzi sobie z niektórymi naprawdę trudnymi przypadkami.

Be the first to comment

Leave a Reply