Kto może się zgłosic po poradę psychologiczną?

Psycholog – skuteczne porady psychologiczne

Porady psychologiczne są udzielane dzieciom, nastolatkom oraz osobom dorosłym. Do specjalisty zgłaszać się mogą osoby, które potrzebują rozmowy, wsparcia lub wskazówek, jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami. Ludzie zapisują się również do psychologa, aby wiedzieć, jak pomóc bliskim np. partner nadużywa alkoholu, co zrobić aby zachęcić go do leczenia.

Poradnia psychologiczna – skorzystaj z pomocy profesjonalisty!

Młodzi ludzie proszą o porady psychologiczne często przez problemy w szkole np. dziecko nie radzi sobie z nauką, jest prześladowane przez rówieśników. Młodzież często się zwraca o pomoc do specjalisty z powodu prześladowania w internecie, przemocy w rodzinie, przeżycia traumy. Zdarza się również tak, że rodzice zapisują dziecko na terapię, ponieważ zaczęło brać używki, zostało ofiarą gwałciciela, nie potrafi odnaleźć się w społeczeństwie, ma trudności ze znalezieniem przyjaciół. Takie sytuacje zdarzają się coraz częściej w tych czasach. Ludzie zamiast rozmawiać, to przeglądają portale społecznościowe, grają w gry, żyją w wirtualnym świecie. W przypadku tego typu problemów dobry psycholog również pomoże.

Po poradę psychologiczną powinny się zgłaszać osoby dorosłe, gdy: nie cieszą się ze swojego życia, obowiązki, które wykonują ich nudzą i nie dają satysfakcji, często kłócą się z partnerem/partnerką, przyjaciółmi, mają problemy z zasypianiem, żyją w ciągłym stresie oraz w wielu innych sytuacjach. Proszenie o pomoc, to nie jest wstyd. A zdrowie psychiczne jest równie ważne, co fizyczne. Na depresję może zachorować praktycznie każdy, a szczera rozmowa pomaga.

Zobacz również:

Agresywny nastolatek – jak reagować? – Sprawdź!

 

Be the first to comment

Leave a Reply