Dziecko nie słucha rodziców

dziecko nie słucha

Dziecko się nie słucha

Czy to aż taki duży problem? Przecież większość dzieci nie słucha rodziców, buntuje się przeciwko zasadom, testuje cierpliwość dorosłych oraz próbuje przesuwać wytyczone granice. Chociaż każdy opiekun jest na to przygotowany, to w sytuacji, gdy musi zmierzyć się z problemem osobiście, zaczyna nabierać wątpliwości.

Masz wrażenie, że komunikacja z Twoim dzieckiem jest trudniejsza niż kiedykolwiek wcześniej? Czujesz, że łącząca Was nić porozumienia, z której byłeś taki dumny, naderwała się? Brakuje Ci sił, cierpliwości, zrozumienia dla swojej pociechy? A może problemy, które sprawia nastolatek wykraczają poza Twoje rodzicielskie kompetencje? Spotkanie z psychologiem może pomóc Ci w naprawieniu relacji z synem lub córką, ale daje też znacznie więcej korzyści.

Psycholog dziecięcy – skuteczna pomoc

Dlaczego warto zasięgnąć pomocy psychologa dziecięcego? Bo młody człowiek, który pozostaje pod wpływem rówieśników, buntuje się – dla szpanu, zabawy lub z innych powodów – jest bardziej narażony na to, że wpadnie w nałóg, stanie się agresywny. Lepiej reagować od razu, jak tylko zauważysz niepokojące zmiany, które nie są tylko zwykłym nastoletnim buntem, lecz mają gorsze, daleko idące skutki rzutujące na dziecko i całą rodzinę.

Doświadczony psycholog wsparciem dla rodziny

W czym pomoże specjalista? Podczas sesji indywidualnych i rodzinnych zobaczy, jak przebiega komunikacja, jakie błędy popełnia każda ze stron, zaproponuje wdrożenie nowych metod i mechanizmów. Przeczytaj więcej na ten temat, a gdy poczujesz, że potrzebne Ci wsparcie, nie zawahaj się skorzystać z porady psychologicznej.

Więcej w artykule: Co zrobić, gdy dziecko nie słucha rodziców?

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply